On se emotivno oprostio od njemu jako važne osobe

On se emotivno oprostio od njemu jako važne osobe

Siniša Medić važi za nekog ko je uvek nasmejan i raspoložen, međutim, tragedija koja mu se desila sinoć skinula je osmeh voditelju Grand televizije.

Medić je noćas ostao bez svoje bake za koju je bio jako vezan. Mediji su ga odmah kontaktirali i on je potvrdio ovu informaciju:

– Istina je, noćas je umrla moja snaga, moja duša, moja baka. Sklopio sam joj oči morao sam je pustiti da ode. Čini mi se da je pola moje duše otišlo sa njom.

Podsetimo, voditelj je nedavno otvoreno je govorio o tome da neće postati roditelj nikada.

”Nažalost, ali moja odluka je da nikada neću postati roditelj. Mislim da deca treba da se rađaju iz ljubavi, a ne samo da bi imali dete. Svako u svom životu ima tihu patnju, a moja je ta i ne stidim se da to kažem jer, naravno, postoji razlog moje čvrste odluke. Ja imam sestrića Aleksu koji je moj centar sveta i kome ću sve što imam ostaviti”, ispričao je Medić.

NE PROPUSTITE

Telefon se naglo gasi na hladnoći: Nekoliko saveta da zaštitite bateriju zimi – jednu stvar ne radite nikako

Ako se duže vreme koristi na niskim temperaturama kod telefona može doći do kolapsa napona, brzog pražnjenja ili naglog gašenja, na šta upozoravaju i sami proizvođači.

Pametni telefoni ne podnose baš najbolje niske zimske temperature, zbog čega se dešava da se baterija brže prazni kada je vreme napolju hladno. Problem se javlja zbog toga što se hemijski procesi unutar baterije sporije odvijaju kada se ona ohladi.

To je, između ostalog, i razlog zbog koga se dešava da električni automobili imaju manji domet kada su napolju niske temperature. Zato je zimi potrebno obratiti pažnju na ovu pojavu, kako se baterija ne bi oštetila.

Na to upozoravaju i uputstva za upotrebu telefona, ona koja obično i ne čitamo. Tako Apple u knjižici koja dolazi uz iPhone navodi da je taj telefon napravljen za upotrebu pri spoljnim temperaturama između 0 i 35 stepeni Celzijusa. Ako se telefon koristi izvan preporučenog temperaturnog opsega, može doći do njegovog oštećenja.

A ukoliko se duže vreme koristi pri niskim temperaturama, kod telefona može doći do kolapsa napona, brzog pražnjenja i naglog gašenja. To, međutim, ne znači da je telefon pokvaren, već samo da ga treba uneti u prostoriju u kojoj je temperatura viša nego spoljna.

Telefone, takođe, ne treba izlagati velikim temperaturnim promenama, odnosno ne treba ih odmah unositi u pregrejanu prostoriju, ako ste sa njim duže vreme bili napolju na hladnoći. Tada može doći do stvaranja kondenzacije, koja može da oštetiti telefon, ili da dovede do kratkog spoja i korozije.

Zato je najpametnije telefon, po ulasku u stan, ostaviti predsoblju ili hodniku između 30 i 60 minuta pre nego što ga unesete u dnevnu sobu ili drugu prostoriju.

A ako se na telefonu kondenzacija već stvorila, trebalo bi da je obrišete krpom (najbolje “magičnom”, od mikrofibera, pošto ona ne ostavlja dlačice). Sušenje fenom ili grejalicom treba u potpunosti izbegavati.