NE MOŽETE DA SMRŠATE JER IMATE SPOR METABOLIZAM: Napravite ovaj napitak, ZA MJESEC DANA REZULTATI SU ČUDESNI

NE MOŽETE DA SMRŠATE JER IMATE SPOR METABOLIZAM: Napravite ovaj napitak, ZA MJESEC DANA REZULTATI SU ČUDESNI

Učinkovita metoda za poticanje metabolizma i olakšavanje mršavljenja preko noći. Kako bi se olakšala sposobnost organizma da probavi hranu tijekom sna i posljedično poboljšali metabolički procesi, potrebno je poduzeti određene mjere. Za početak nekoliko sati prije spavanja suzdržite se od bilo kakve hrane, a neposredno prije spavanja pripremite napitak od sljedećih sastojaka: Sok od pola iscijeđenog limuna pomiješajte sa žličicom sitno nasjeckanog peršina, dodajte prstohvat cimeta, a u dva i pol decilitra vode razmutite pola žličice octa.

  •  Ako vam se čini da okus nije zadovoljavajući, možete dodati žličicu meda ili đumbira kako biste ga poboljšali. Pridržavanje propisanih smjernica do jutra bi trebalo rezultirati mršavljenjem od pola kilograma, a što je možda još značajnije, nećete osjećati nadutost ili otečenost. Odlučite li večernji obrok u potpunosti zamijeniti ovim napitkom, rezultati se mogu postići i brže; No, čak i bez takve zamjene, mjesec dana dosljedne upotrebe donijet će osjetan gubitak kilograma, prenosi Zena.blic.rs. Po vrućem vremenu ovaj napitak treba izbjegavati zbog štetnog djelovanja na srce i mozak.

Mnogi su bili iznenađeni njegovim otkrićem, jer su pojedinci često skloni ponoviti istu grešku u uvjetima povišenih temperatura. Naime, profesorica dr. Raičević je u svom gostovanju na TV Prva iskreno progovorila o raznim štetnim navikama i njihovim mogućim posljedicama. Ekstremne temperature izazov su za sve, jer povećana toplina uzrokuje širenje krvnih žila, što olakšava dopremu vitalnih hranjivih tvari do mozga, srca, bubrega i drugih vitalnih organa.

Čak se i oni u optimalnom zdravstvenom stanju bore s ovom situacijom, dok se osobe s već postojećim vaskularnim problemima koji utječu na mozak i srce suočavaju s povećanim rizikom od ozbiljnih komplikacija u takvim okolnostima. Konkretno, što se tiče mozga, trenutni učinak može se manifestirati kao hipoksija, koju karakterizira neadekvatan protok krvi i isporuka hranjivih tvari, praćen padom krvnog tlaka. Istaknuo je to predsjednik Srpskog neurološkog društva u prilogu TV Prve, ističući prijeku potrebu za odgovarajućom terapijskom intervencijom.

Istaknuo je važnost izbjegavanja aktivnosti na otvorenom između 10 i 16 sati, kada je najviše ultraljubičastog zračenja, te istaknuo nužnost održavanja pravilne hidratacije običnom vodom. Nadalje, savjetovao je protiv konzumacije gaziranih pića, a posebno je upozorio na konzumaciju alkohola. Potrebno je uvijek nositi bocu negazirane vode jer prekomjeran unos određenih iona može uzrokovati poremećaje srčanog ritma. Sukladno tome, voda je najpreporučljiviji izbor pića. Iako se ne protivim povremenom gaziranom piću od strane mladih ljudi, oni s već postojećim zdravstvenim problemima trebali bi biti oprezni.

Pod ovim okolnostima, izrazito ne odobravam konzumaciju alkohola zbog njegovih vazodilatacijskih učinaka, koji smanjuju dostupnost kisika i mozgu i srcu. Konzumacija alkoholnih pića u današnje vrijeme predstavlja veliku opasnost, posebno u ekstremnim temperaturnim uvjetima, a ovakva pića su i najopasnija. U vlažna ljetna jutra ljudi se često bude s glavoboljom, zbog čega je potreban pregled neurologa kako bi se procijenilo je li to stanje posljedica povišenih temperatura.

Doista, stanja koja ometaju san dobro su poznata; Čini se da pojedinci često piju čašu vode dok se ionizacija atmosfere mijenja. Korištenje klima uređaja tijekom ljetne sezone postalo je prevladavajuća navika, a neki pojedinci odlučuju spavati dok klima uređaj radi, što je praksa koju medicinski stručnjaci snažno preporučuju. Klima uređaj služi svrsi; namijenjen je snižavanju unutarnjih temperatura, a ne oponašanju klime Osla, dok se jedan nalazi na Cipru.

Njegov cilj je stvoriti unutarnje okruženje koje održava temperaturu približno šest do sedam stupnjeva nižu od one vanjske, osiguravajući da prostor ostane ugodan, niti pretjerano vruć niti pretjerano hladan. Nažalost, dr. Raičević napominje da se pojedinci često prilikom ulaska u trgovinu susreću s temperaturom za koju procjenjuje da je oko 18 stupnjeva, ističući ovu opasku. Očekuje se da će se ljudsko tijelo postupno prilagođavati temperaturnim varijacijama; stoga se preporuča da razlika između vanjske i unutarnje temperature ne bude veća od pet-šest stupnjeva. Ipak, zaključio je, kako prenosi Čelik, da je tipična razlika kod nas u rasponu od deset do petnaest stupnjeva.